\

Harvest Moon – Back To Nature

راهنمای بازی ” فصل برداشت ” پلی استیشن

بازی فصل برداشت یا مزرعه‌دار در سال 2000 برای پلی‌استیشن یک ساخته شد که توانست یکی از بازی‌های محبوب و پر طرفدار این کنسول در آن زمان شود. بعدها این بازی برای کنسول‌های دیگر از جمله PSP و PC نیز تبدیل شد که با توجه به استقبال خوبی که از این بازی شد و هم اکنون نیز افراد زیادی این بازی یکی از بازی‌های مورد علاقه‌شان است نگاهی دوباره به این بازی می‌اندازیم. توضیح اینکه این راه‌یابی قبلا در کتاب مجموعه کد و رمز بازی‌های پلی‌استیشن یک به چاپ رسیده است. توضیح بازی برای کنسول پلی‌استیشن یک نوشته شده اما قابل استفاده برای کامپیوتر و PSP نیز می‌باشد.

این راهنما تمامی نکات بازی را به طور کامل به شما آموزش خواهد داد. گرچه در ابتدا ممکن است کمی گیج شوید اما بعد از خواندن راهنما و تجربه‌ی عملی آن‌ها در بازی، تمامی قسمت‌های بازی را یاد خواهید گرفت. این راهنما شامل موارد بسیاری است، اعم از معرفی تمامی مکان‌های شهر (ساحل،مغازه‌ها، کتابخانه، بیمارستان، سوپرمارکت، مسافرخانه، میدان شهر و …)، معرفی تمامی شخصیت‌های بازی به همراه علایق، تاریخ تولد و خصوصیات رفتاریشان، معرفی تمامی محصولاتی که قادر به کشت آن‌ها هستید مانند سیب زمینی، شلغم، هویج، آناناس، توت فرنگی، خیار، گوجه، بلال و ….، آموزش خریداری وسایل برای آشپزخانه،آموزش و دستور پخت صدها غذا، آموزش چگونگی شرکت در مسابقات (همچون پرتاب گوجه، شنا، اسب سواری، آشپزی و…)، معرفی جداگانه‌ی 5 دختر که قادر به ازدواج با آن‌ها خواهید بود، توضیح و راه حل تمامی سوالات و حوادثی که در بازی رخ خواهد داد و بسیاری مطالب دیگر.

پیشنهاد می‌شود ابتدا یک بار راهنما را به طور کامل بخوانید و بعد بازی را آغاز کنید. در حین بازی نیز از راهنما هم استفاده کنید! شما ابتدا در فصل بهار هستید (در این بازی 4 فصل وجود دارد، هر فصل 30 روز، و روزها 24 ساعت هستند که هر ساعت در این بازی 1دقیقه طول خواهد کشید) و طبق راهنما برای خرید محصولات مخصوص فصل اقدام کنید .

این بازی بسیار جالب و تماشائی می‌باشد که مدت‌های زیادی شما را سرگرم خواهد کرد.

شروع بازی در فصل بهار است و شهردار شهر با شما صحبت کرده و به شما سه سال فرصت می‌دهد تا بتوانید مانند پدر بزرگتان شهرت کسب کنید. در آغاز g500 پول دارید.(ج واحد پول).

1-محصولات: اول باید نام محصولات را شناخته و دانه‌های آن را از سوپر مارکت بخرید. Won چینی نیز سبزیجات، میوه‌ها و گل‌های عجیبی که در سوپر مارکت یافت نمی‌شود را با قیمت بسیار گران می‌فروشد. سبزیجاتی که در سوپر مارکت وجود دارد، ارزان می‌باشند، بنابراین سعی کنید در ابتدا از سوپر مارکت خرید کنید. در آغاز باید چوب‌های نازک را با تبر خورد کرده و سپس علف‌های هرز را با داس ببرید و زمینتان را شخم بزنید. می‌توانید زمینتان را 2X3 یا 3X3 شخم بزنید. اگر 3X3 شخم بزنید، مرکز زمین شخم زده را نمی‌توانید آب دهید. تنها با بالا بردن درجه آبپاش(Watering Can) و یا با مراجعه به کارگرهای کوچک که در کلبه ای در پشت کلیسا زندگی می‌کنند می‌توانید این کار را انجام دهید. اگر نمی‌توانید از روش شخم زدن 3X3 استفاده کنید، یعنی درجه قدرت آب‌پاش شما کم است، از حالت 2X3 استفاده کنید تا بتوانید تمام نقاط شخم زده زمین را آب بپاشید. گاهی اوقات در محل شخم زده علف‌های هرز می‌روید، که می‌توانید با داس آن‌ها را از بین ببرید. وقتی زمین را شخم زدید به سوپر مارکت رفته و بذر و دانه بخرید و آن‌ها را در محل شخم زده بپاشید و هر روز یک نوبت به آن‌ها آب بدهید که بعد از چند روز رشد خواهند کرد.

در اینجا لیستی از محصولات را برای شما گرد آورده‌ایم.

A: سوپر مارکت      1-فصل بهار Spring

a- شلغم Turnip   قیمت: ج120

فروش برای هر محصول: ج60

رشد مجدد: رشد نمی‌کند.

b- سیب زمینی Potato قیمت: 150ج

فروش برای هر محصول: 80ج

رشد مجدد: رشد نمی‌کند.

c- خیار Cucumber قیمت: 200ج

فروش برای هر محصول: 100ج

رشد مجدد: بعد از پنج روز

2- فصل تابستان Summer

a- ذرت Corn  قیمت: 300ج

فروش برای هر محصول: 100ج

رشد مجدد: بعد از پنج روز

b- گوجه فرنگی Tomato  قیمت200ج

فروش برای هر محصول: 60ج  رشد

مجدد: بعد از سه روز

Cـ Onion پیاز      قیمت: 150ج

فروش برای هر محصول: 80ج

رشد مجدد: رشد نمی‌کند.

3- پاییز Fall

a- چغندر Sweetpotato  قیمت: 300ج

فروش برای هر محصول: 120ج

رشد مجدد: بعد از سه روز

b-Eggplant بادمجان  قیمت: 120ج

فروش برای هر محصول: 80ج

رشد مجدد: بعد از سه روز

c- هویج Carrot  قیمت: 300ج

فروش برای هر محصول: 120ج

رشد مجدد: رشد نمی‌کند.

4- زمستان Winter: در زمستان شما هیچ محصولی را نمی‌توانید روی زمین شخم زده بکارید مگر اینکه یک گلخانه داشته باشید. همچنین می‌توانید چیزهای دیگری را که به نظرتان با ارزش می‌آید در معدن به دست آورید. در ضمن همه‌ی روزها می‌توانید به ماهیگیری بروید.

5-همه‌ی فصل‌ها بجز فصل زمستان: علف را به غیر از فصل زمستان در همه‌ی فصل‌ها می‌توانید بکارید. علف وقتی به اندازه کافی رشد کرد می‌توانید آن را با داس بریده و به عنوان علوفه برای گاو و گوسفندها استفاده کنید. همچنین می‌توانید به دام‌هایتان اجازه دهید در زمین چرا کنند. با این کار علف‌ها بهتر رشد می‌کنند.

a- علف    قیمت: 500ج

قیمت فروش: نمی‌توانید آن را بفروشید

رشد مجدد: نامعلوم. علف هیچ موقع نمی‌میرد.

بعد از فروش صد محصول می‌توانید سه محصول مهم را بخرید.

بهار Spring

توت فرنگی Straw Berry قیمت150ج     فروش برای هر محصول: 30ج

رشد مجدد: بعد از دو روز رشد می‌کند.

تابستان: Summer

کدوتنبل Pum Pkin  قیمت: 500ج

فروش برای هر محصول: 250ج

رشد مجدد: رشد نمی‌کند.

پاییز Fall

اسفناج Spinack  قیمت: 200ج

فروش برای هر محصول: 80ج

رشد مجدد: رشد نمی‌کند.

(Won محصولات دیگر هر فصل و گل‌های رنگارنگ را می‌فروشد).

a- کلم پیچ Cabbage  قیمت: 500ج

فروش برای هر محصول: 250ج

رشد مجدد: رشد نمی‌کند.

b- آناناس Pineapple قیمت: 1000ج

فروش محصول: 500ج

رشد مجدد: بعد از پنج روز

Cـ فلفل سبز Green Pepper  قیمت 150ج   فروش محصول: 40ج

رشد مجدد: بعد از سه روز

d-گلMagic Red Flower قیمت: 500ج

فروش: نمی‌توانید بفروشید.

رشد مجدد: رشد نمی‌کند.

e-گل گربه صورتی Pink Cat Flower قیمت:300ج

فروش: نمی‌توانید بفروشید.

رشد مجدد: رشد نمی‌کند.

f-گل کاغذی Toy Flower  قیمت 400ج

فروش برای هر محصول: نمی‌توانید بفروشید.

رشد مجدد: رشد نمی‌کند.

g- پرتقال بم Orange Cup قیمت: 1000ج

فروش محصول: نمی‌توانید بفروشید.

رشد مجدد: رشد نمی‌کند.

3- با حیوانات اهلی می‌توان ثروتمند شد:

حیوانات اهلی همگی رام هستند، شامل گاو، گوسفند، سگ، اسب، ماهی، مرغ‌ها. که شما را زود ثروتمند می‌سازند.

a- اسب Horse: شما می‌توانید یک اسب کوچک زیبا و دوست داشتنی را در شروع بازی در مزرعه Yodel Ranch ببینید.

بعد از اینکه اسب را در اختیار گرفتید می‌توانید با اسبتان صحبت کرده و آن را تمیز کنید. که هر روز باید این کار را انجام دهید. همچنین می‌توانید به او اجازه دهید تا در روزهای خوب و آفتابی، بیرون از اصطبل به بازی بپردازد. فقط آن را در روزهای بارانی بیرون نیاورید. همچنین می‌توانید چوب‌هایی را با فاصله در جلوی اصطبل بکارید تا اسب در روزهای بارانی بیرون نیاید. اسب در روزهای بارانی زیاد نمی‌تواند از مزرعه دور شود بنابراین شما به راحتی می‌توانید او را یافته و به اصطبل برگردانید. بعد از یک سال اسب شما رشد کرده و بزرگ‌تر می‌شود. می‌توانید با استفاده از خورجین و زین، سوار اسب شده و در مسابقات اسب سواری شرکت کرده، از آن لذت ببرید. اگر می‌خواهید در مسابقات سوارکاری برنده شوید باید هر روز سوار اسب شده به او آموزش بدهید. چیز خوبی که در بازی وجود دارد این است که اسب شما به غذا احتیاج ندارد. فراموش نکنید، برای اینکه او را پیش خود بیاورید باید از سوت مخصوص اسب استفاده کنید.

b- سگ Dog: در ابتدا شما یک سگ کوچک بسیار زیبا در اختیار دارید که در آغاز بازی همراه شماست. احتیاج نیست به او غذا بدهید. فقط برای او سوت بزنید و هر روز یک بار او را از زمین بلند کرده و دوباره زمین بگذارید. در یکی از روزها Won به طرف خانه شما می‌آید و برای سگ یک توپ بازی به قیمت 100ج می‌آورد. می‌توانید توپ را خریده و از آن برای آموزش سگ استفاده کنید. با این کار سگتان از سگ‌های دیگر سریع‌تر می‌شود و موقعی که برای گاوها و گوسفندها زنگوله می‌زنید او آن‌ها را کنترل می‌کند. از دیدن مسابقه سگ‌ها در فستیوال نیز می‌توانید لذت ببرید و اگر می‌خواهید در مسابقه برنده شوید او را هر روز آموزش بدهید.

c-ماهی Fish: این یک نمونه جالب است. شما می‌توانید حیواناتی خیلی کوچک و زیبا را از دریاچه با قلاب ماهیگیری گرفته و برای آن‌ها از سوپر مارکت غذا تهیه کنید. غذای آن‌ها ارزان بوده و محل نگه‌داری ماهی‌ها در حوضچه می‌باشد. اگر تعداد ماهی‌ها زیاد باشند بعد از بزرگ شدن با هم بازی می‌کنند. در زمستان برای ماهی‌ها نمی‌توانید غذا ببرید.

d-مرغ و جوجه‌ها Chicken: این حیوان عجیب را می‌توانید از مرغداری واقع در مزرعه Poultry Farm بخرید. قیمت آن 1500ج می‌باشد. کافی است که تنها یک بار آن را بخرید. او هر روز برای شما تخم می‌گذارد و می‌توانید یکی از تخم‌ها را در محل جاگذاری تخم گذاشته تا بعد از چند روز تخم به جوجه تبدیل شود. شما باید هر روز به مرغتان غذا بدهید تا تخم بگذارد. می‌توانید در قسمت چرخ آبی، سمت رودخانه رفته و یک دانه ذرت در آ‎نجا قرار داده، که هر بسته میوه ذرت برابر ده بسته غذای مرغ می‌باشد. تخم مرغ بعد از سه روز به جوجه تبدیل می‌شود. در ابتدا می‌توانید پنج جوجه داشته باشید، اما اگر مرغداری‌تان را بزرگ‌تر کنید تا ده مرغ هم می‌توانید در مرغداری داشته باشید. اندازه تخم مرغ‌ها متفاوت می‌باشند. چیز دیگری که می‌توانید از تخم مرغ درست کنید سس مایونز است که باید دستگاه مایونز درست کن را بخرید و آن بسیار ارزان است.

e-گاوها Cows: این حیوان بسیار شاد و زیبا می‌باشد و برای شما پول زیادی به همراه دارد، غذای آن نیز بسیار ارزان است. هر روز به او علوفه بدهید تا بزرگ شده، شیر بدهد. می‌توانید گاو را به مزرعه هدایت کنید تا علف بخورد. با این کار علف نیز بهتر رشد می‌کند. وقتی گاوتان بزرگ شد می‌توانید به او دارو تزریق کنید تا آبستن شود (C.M.Potion). در موقع حاملگی نمی‌توانید از او شیر بگیرید. ظرف شیر و مقدار آن در حالت‌های(قلب‌های) مختلف تغییر می‌کند. او درجه‌های مختلفی از مقدار شیر می‌دهد که عبارتند از G-B-S-M. اگر در فستیوال مسابقات گاو برنده شوید گاو شما مقدار شیرش به درجه G می‌رسد. هر روز باید با او صحبت کنید، او را تمیز کرده و هر روز شیر او را بدوشید تا خوشحال شود.

f-گوسفندان Sheeps: آن‌ها پشم‌های گرم دارند و برایتان مفید هستند چون برای شما یک پتو درست می‌کنند. این حیوان بسیار شاد بوده و می‌توانید از او پول بیشتری فراهم کنید (در صورتی که هر روز به او علوفه بدهید). هر هفته یک بار بعد از آنکه پشم‌ها زیاد شدند می‌توانید آن‌ها را با قیچیClippers کوتاه کنید. بعد از آنکه دامداریتان را بزرگ‌تر کردید می‌توانید تا 20 رأس گاو و گوسفند داشته باشید. در روزهای بارانی دام‌هایتان را بیرون نبرید. در ضمن مواظب باشید که سگ شما بی‌خود و بی‌جهت به طرف گاو و گوسفندها پارس نکند. باید سگتان را به خوبی تربیت کنید تا به موقع پارس کند. اگر این کار را نکنید قلب دام‌هایتان کاهش می‌یابد. موقعی که هوا بارانی یا طوفانی است دام‌ها را در مکان‌های خودشان نگه‌دارید. برای این کار می‌توانید از کارگرهای کوچک قبل از آنکه وضعیت هوا بد شود نیز کمک بگیرید. باید هر روز به تلویزیون نگاه کنید و وضعیت هوا را برای روز آینده به خاطر داشته باشید.

4- مکان‌ها و قسمت‌ها در شهر Mineral Town

این قسمت بسیار مهم می‌باشد. شما باید مکان‌ها را به خاطر داشته باشید تا در هنگام بازی دچار دردسر نشوید. اگر راهتان را گم کردید می‌توانید با Select نقشه را باز کرده و جای مورد نظرتان را پیدا کنید. همچنین می‌توانید جایی را که سگتان در آنجا قرار دارد را نیز پیدا کنید. در اینجا لیستی از مکان‌های بازی را تهیه کرده‌ایم.

مزرعه The Farm: خانه شما در اینجا قرار دارد، جایی که شما می‌توانید در آن استراحت کنید. در اینجا تلویزیون، تختخواب، یک ساعت، کتابخانه و مقداری اثاثیه دیگر وجود دارد. وقتی خانه‌تان را بزرگ‌تر کردید می‌توانید مقداری وسائل دیگر نیز داشته باشید از جمله تختخواب و آشپزخانه مجهز و کامل.

مرغداری The Henhouse: محل نگه‌داری و تغذیه مرغ‌هایتان می‌باشد.

گاوداری The Barn: محل نگه‌داری و پرورش گاو و گوسفندها می‌باشد.

حوضچه ماهیFish Pond: محل نگه‌داری ماهی و هر روز باید به آن‌ها غذا بدهید.

اصطبل Stable: محل نگه‌داری اسب. وقتی هوا بارانی است اسبتان را در اصطبل قرار دهید.

چیزهای دیگر: درخت سیب- در پائیز می‌توانید روزی سه عدد سیب از درختتان برداشت کنید. همچنین هر روز می‌توانید عسل از لانه زنبور در بالای درخت تهیه کنید. در لانه سگتان چیزی نمی‌توانید قرار دهید.

بیرون از مزرعه:

Aـ آهنگری Blacksmith: Saibra آهنگر و شاگردش در اینجا زندگی می‌کنند. ساعت کار آهنگری از ده صبح تا چهار بعد از ظهر می‌باشد. روزهای پنجشنبه آهنگری تعطیل است.

آیتم‌ها:

بالا بردن درجه ابزارها

c- دستگاه پنیر و مایونز درست کنی

B- نوشیدنی فروشی Ajawinery: manna و duke در اینجا زندگی می‌کنند. ساعت کار از 9صبح تا 12ظهر می‌باشد. شنبه تعطیل می‌باشد.

شهر Town: A- شمال شهر Northtown  a- خانه Basil که anna و basil والدین Marry در آن زندگی می‌کنند.

b- کتابخانه Library: در اینجا می‌توانید با مطالعه کتاب‌های مختلف به اطلاعاتتان بیفزایید. Marry در اینجا کار می‌کند. ساعت کار از ده صبح تا چهار بعد از ظهر می‌باشد. روزهای دوشنبه کتابخانه تعطیل است.

c- خانه Ellen: Ellen و Stu در اینجا زندگی می‌کنند. Stu برادر Elli می‌باشد. مادر بزرگشان از آن‌ها نگه‌داری می‌کند.

خانه شهردار Thomas Mayores: شهردار در اینجا زندگی می‌کند. پلیس شهر Harris نیز اینجا زندگی می‌کند. Kana عکاس نیز در اینجا زندگی می‌کند.

B-غرب شهر West Town:

مسافرخانه Inn: Bardougs و Ann در اینجا زندگی می‌کنند. آن‌ها غذاهای متنوعی می‌فروشند. Cliff نیز در اینجا اقامت دارد و Won مرد چینی نیز از ساعت 1 بعد از ظهر در اینجا چیزهای عجیبی می‌فروشد. ساعت کار از هشت صبح تا نه شب می‌باشد.

C-جنوب شهر Southtown:

a-کلیسا Church: Pastor Carter در اینجا زندگی می‌کند و مراسم عروسی و عزاداری در اینجا برگزار می‌شود. ساعت کار نه صبح تا هشت شب.

b-کارگرهای کوچک Harvest Sprites: آن‌ها در پشت کلیسا، در کلبه‌ای کوچک زندگی می‌کنند و می‌توانید از آن‌ها در مورد مزرعه‌تان سؤال کنید.

D-شرق شهر East town:

a-سوپر مارکت Supermarket: Karen با والدینش Sasha و Jeff در اینجا زندگی می‌کنند. در اینجا می‌توانید غذاها و سبزیجات و میوه‌های مختلف بخرید. ساعت کار از نه صبح تا پنج بعد از ظهر می‌باشد. یکشنبه و سه شنبه تعطیل است.

اجناس فروشی: سبزیجات Seeds –  آرد Flour  –  روغن Oil  –  زرد چوبه Curry  –  کوفته برنجی Rice Ball  –  نان Breed  –  سبد Basket  –  کوله پشتی Ruck Suck  –  پر آبی Blue Feather  –  کاغذ کادو Wrapping Paper  –  غذای ماهی Fish Feed

b- بیمارستان: Elli و دکتر در اینجا زندگی و کار می‌کنند. اگر مریض می‌باشید به اینجا رفته و خود را آزمایش کنید. دارو نیز از اینجا بخرید. ساعت کار از نه صبح تا چهار بعد از ظهر می‌باشد. روزهای چهارشنبه بسته است.

وسایل فروشی:  دارو Bodigzer  –  داروهای شیمیایی TurboJolt

E- میدان شهر Rose Square:

میدان: اینجا مکان برگزاری مسابقات می‌باشد.

زباله‌دانی Trash Can: در اینجا آشغال‌های ماهی را جمع‌آوری می‌کنند.

تابلو اعلانات Bulletin Board: اطلاعات تمام مسابقات در اینجا نصب می‌شود.

ساحل اسکله: Kai تابستان‌ها در اینجا اقامت دارد. تابستان‌ها می‌توانید از اینجا غذا بخرید.

وسایل فروشی:

بستنی قیفی Snowcone

ذرت پخته شده Roastedcorn

ماکارونی Pasta

پیتزا Pizza

آب Water

Zack خریدار نیز در اینجا زندگی می‌کند.

اسکله Shore: در اینجا می‌توانید ماهیگیری کنید.

بیرون شهر Outside The Towon:

مزرعه Yodel Ranch: May و پدر بزرگش Grand Pa در اینجا زندگی می‌کنند. آن‌ها حیوانات و غذا برای گاو و گوسفند و همچنین داروهای حیوانات را می‌فروشند. ساعت کار از نه صبح تا سه بعد از ظهر می‌باشد. روزهای دوشنبه بسته است.

اجناس فروشی:

علوفه Fodder

گاو    Cow

گوسفند Sheep

داروی حاملگی گاو C.M.Potion

داروی حاملگی گوسفند S.M.Potion

داروی حیوانات Animals Medicine

زنگوله Bell

مزرعه Poultry Farm: Popuri و برادرش Rick و مادر آن‌ها Lilia در اینجا زندگی می‌کنند. آن‌ها مرغ می‌فروشند و شما می‌توانید مرغ‌هایتان را در اینجا بفروشید. ساعت کار از 12 ظهر تا چهار بعد از ظهر می‌باشد. روزهای یکشنبه تعطیل است.

وسایل فروشی:

غذای مرغ Chicken Feed

مرغ و جوجه Chicken

غذا و داروی حیوانات Animal Medicine

C: خانه نجار Wood Cuter House: Gotz نجار و Lonis جهانگرد در اینجا زندگی می‌کنند. از اینجا می‌توانید چوب بخرید. شما می‌توانید مرغوبیت (درجه) خانه‌تان را بالا ببرید. همچنین می‌توانید مرغداری و دامداریتان را بزرگ‌تر کنید. در اینجا نیم تنه درختانی وجود دارد، بعد از اینکه درجه تبر شما کامل شد می‌توانید این نیم تنه‌های درخت را ببرید. ساعت کار از نه صبح تا پنج بعد از ظهر می‌باشد. روزهای یکشنبه تعطیل است.

وسایل فروشی:  چوب Lumber و بالا بردن درجه خانه و دامداری و مرغداری.

D-حمام Hotspring

حمام: شما ساعت‌ها می‌توانید در اینجا استراحت و خستگی‌تان را در کنید. همچنین می‌توانید تخم مرغ را در اینجا آب‌پز کنید.

آبشار و رودخانه Waterfall And River: در اینجا می‌توانید ماهی بگیرید.

معدن Mine، پشت آبشار می‌باشد.

تپه مادر Mothers Hill – کنار تپه مادر، دریاچه Lake: از اینجا می‌توانید ماهی بگیرید. درون تپه مادر یک علف‌زار (مرتع) بزرگ می‌باشد. در اینجا می‌توانید گل‌های رنگارنگ و بسیار زیبایی جمع‌آوری کنید. درخت سدر: Cedartree و قله Summit که می‌توانید برای مسابقات و حوادث به اینجا بیایید.

جزیره کوچک Small island: در زمستان اینجا یک معدن مخفی وجود دارد.

شخصیت‌ها و بازیکنان: شما باید در این بازی افراد را بشناسید. در اینجا لیستی تهیه شده است.

خودتان و دخترها که شامل Popuri- Karen- Ann- Marry- Elli می‌باشند.

Duck: او شوهر Manna می‌باشد و دخترش در قسمت چپ دهکده زندگی می‌کند، او در نوشیدنی فروشی کار می‌کند.

Manna: او همسر Duck می‌باشد. او زیاد صحبت می‌کند.

Sabira: او آهنگر است و با شاگردش Gray زندگی می‌کند و فلزات معدنی را بسیار دوست می‌دارد.

Gray: او شاگرد Sabira می‌باشد و رقیبی برای Marry است. او سعی می‌کند آهنگر از او راضی باشد. ایشان در مسافرخانه زندگی می‌کند.

Basil: او گیاهان را دوست دارد و شوهر Ann است. او دوست دارد به کوهستان برود. همچنین کتاب‌های زیادی در باره گیاهان دهکده می‌خواند.

Ann: او همسر Basil می‌باشد. او خیلی خوب است و دوست دارد بعد از ظهر‌ها در میدان شهر با دیگر زنان صحبت کند.

Ellen: او از ماما استفاده می‌کند. او مادر بزرگ Elli و Stu است و گل‌های شاد را دوست دارد.

Stu: او برادر Elli و شاگرد Ellen و نوه‌اش می‌باشد. او یک کوچولوی پر جنب و جوش است و بازی با دیگران را بسیار دوست دارد.

Doctor: او با Elli در بیمارستان کار می‌کند و از او خوشش می‌آید.

Doug: او داخل مسافرخانه می‌باشد و پدر Ann است. او همیشه Ann را سرزنش می‌کند و او را برای کار کردن کوچک می‌داند.

Carter: او کشیش و در کلیسا است و با دیگران بسیار خوب است.

Cliff: او رقیبی برای Ann است. او واقعاً خوب است و در مسافرخانه زندگی می‌کند. بیشتر مواقع در کلیسا است.

Thomas: او شهردار شهر است. میمون و سگ را بسیار دوست دارد و در خانه‌اش زندگی می‌کند. فقط موقعی که حیوانی را به او می‌دهید نگاهش کنید.

Harris: او یک پلیس است و هر روز به این طرف و آن طرف گشت می‌زند. حیوانات را دوست دارد و در خانه شهردار زندگی می‌کند.

Kano: او عکاس است و زندگی انسان‌ها و حیوانات را به تصویر می‌کشد و در خانه شهردار زندگی می‌کند.

Zack: او خریدار می‌باشد و هر روز ساعت پنج بعد از ظهر به شهر می‌آید و خرید می‌کند. او در خانه‌اش واقع در ساحل زندگی می‌کند.

Barley: او در مزرعه Yodel Ranch با دختر بزرگش May می‌باشد.

May: او دوست دارد همیشه با Stu بازی کند.

Jeff: او پدر Karen و در سوپر مارکت فروشنده است.

Sasha: او همسر Jeff است و همیشه در مورد سوپر مارکت با شوهرش دعوا می‌کند.

Greg: او یک ماهیگیر است و می‌تواند به شما یک قلاب ماهیگیری بدهد. در تابستان می‌توانید او را ببینید. او ماهی بزرگ را دوست دارد.

Lilia: در مزرعه Poultry Farm زندگی می‌کند. او مادر Popuri است، شوهر او هر روز برای خرید داروی حیوانات به خارج شهر می‌رود و هیچ گاه در بازی او را نمی‌بینید.

Rick: او برادر Popuri است و فکر می‌کند واقعاً بچه است و Kai را دوست ندارد.

Kai: او به خرابکار شهر معروف است. بیشتر افراد از او نفرت دارند و همیشه تنها است.

Won چینی: او همیشه در ساعت 1 بعد از ظهر در مسافرخانه اقامت دارد و چیزهای عجیبی می‌فروشد.

Gotz: او یک نجار است و در خانه‌اش نزدیک کوهستان زندگی می‌کند. او چوب هم می‌فروشد. خانواده او در طوفان و بوران مرده‌اند.

Louis: او با Gotz زندگی می‌کند و جهانگرد می‌باشد. او در باره زنبور عسل تحقیق می‌کند و عسل را بسیار دوست دارد.

Chef: کارگر قرمز. او غذا را زیاد دوست دارد. همه کارگران کوچک آرد را نیز دوست دارند.

Nappy: کارگر پرتقالی رنگ: او بازی را بسیار دوست دارد.

Hoggy: کارگر زرد رنگ: او خوردن را دوست دارد.

Timid: کارگر سبز رنگ: او در باره هر چیزی صحبت می‌کند.

Staid: کارگر کوچک آبی رنگ: او آرد را دوست دارد.

Bold: کارگر بنفش رنگ: او کار کردن را دوست دارد.

Aqua: کارگر نیلی رنگ: او دوست دارد همیشه تمیز باشد.

برچسبها

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

 1. امیر :
  09 جولای 14

  با تشکر سایت خوبتون و مطالب آموزندتون در بازی harvest moon چاشنی های افزودنی رو از کجا باید تهیه کرد مانند شکر و نمک اگر تونستید جوابشو بفرستید به ایمیلم

  • meysamsadeghi73 :
   12 جولای 14

   فکر کنم شنبه ها روزشو یادم نیست ولی برنامه tv shopping رو از تلویزیون پخش میکنه و همون روز میری رستوران زنگ میزنی سه شنبه برات میارن ولی خرید به نوبت هست باید صبر کنی نوبت فروشش برسه تموم لوازم آشپزخونه رو میفرشن

  • رهام :
   22 جولای 14

   سلام دوست عزیز اگه میخوای چاشنی و نمک و شکر و سویاو سرکه رو بدست بیاری شنبه ها به مسافر خانه برو در این مکان یه تلفن وجود داره باید بری روبروی تلفن و ادویه جات رو سفارش بدی راستی تا یادم نرفته بگم بعد از سه روز زاک برات میارتش هر چقدرم که استفاده کنی تموم نمیشه .

   • سلام به شما لطفا بگویید چگونه اسبم را برگردانم الان خیلی گذشته.متشکرم

  • amir :
   10 سپتامبر 14

   salam doste aziz
   namako shekaro injor chizaro
   tahiye kardanesh mesle hamon chagho va maytabe hast
   bad az in ke ye seri chiz haro az barname tv shopping bekhari
   yedone has ke shikar va namako injor chiza toshe

 2. امیرحسین :
  11 آگوست 14

  یه سوال. شکلات رو چجوری باید بگیریم؟!؟!؟
  لطفا کمکم کنید

  • پیکولو :
   30 نوامبر 14

   یا میتونی از دخترا بگیری در روز جشن شکرگذاری وقتیکه قلبشون هنوز بین سبز و آبی هستش. یا اینکه خریداری کنی در مراحل بالاتر..

 3. سلام میشه به من بگید چجوری طی سه سه سال گاو و گوسفندا شیر طلا بشم طلا بدند ؟لطفا کمک کنید

  • فرزاد :
   08 ژوئن 15

   سلام مهدی تو باید در فستیوال های گاو و گوسفند برنده شی

  • محمد :
   26 جولای 15

   سلام تو مسابقه مخصوص هر حیوان باید برنده بشی مثال:مرغ روز 8 تابستان میری میدان اگه برنده شی تخم طلا میزاره مرغت (مرغ تو دستت باشه بعد برو تو میدان -قلبشم زیاد باشه)

  • mimiro :
   04 ژوئن 16

   سلام شما میتونی از یک سیو که داخلش گاو گوسفند و یا مرغی داره که محصول طلایی میده مثلا شیر یا پشم طلا استفاده کنی و به قسمت exchange animals بری (کنار تخت خواب)و اون حیوونها رو وارد بازی خودت بکنی.اینجوری میشه به محض شروع بازی در روز اول حیوون داشت .تازه میتونی هر روز این کارو انجام بدی و حیوون هارو بفروشی تا ثروتمند بشی.

 4. سلام چجوری میتونیم سوار گاو شد لطفا کمک کنید

  • محمد :
   26 جولای 15

   باید یه نوع گل مخصوص بکاری تا بشه

 5. wolf :
  07 فوریه 15

  سلام
  چه جوری وقت بازی رو زیاد کنیم مثلن به جای هر یک ساعت یک دقیقه باشه یک ساعت یک ساعت تول بکشه من این بازیرو با epsxe بازی میکنم و وقد کمه من اینو تو پلی استیشن یک بازی کردم الان میخام اینجا بازی کنم ;)

 6. shervin :
  25 می 15

  چجوری باید از کوتوله ها چای بگیرم

 7. فرزاد :
  08 ژوئن 15

  وقتی بعضی از شبا یه سگ وحشی حمله میکنه به مرغا اونو چجوری میشه کشت

 8. hamed786 :
  12 جولای 15

  سلام دوستان کسی میدونه چطوری میشه pocketstation رو بدست آورد و فعال کرد?

 9. امیر :
  13 سپتامبر 15

  سلام من سه بار این بازی تا گلخانه جلو بردم نتونستم زن بگیرم و خیلی معذرت میخوام دوستم میگه این بازی 7تا فرشته داره اگه راسته لطفا جاشونو به من بگیین خیلی ممنون میشم

  • SEZAR :
   26 نوامبر 16

   سلام بازی دوتا فرشته داره که میشه در جریان بازی دید اما سخته بقیه رو دید فرشته اول پشت آبشلر هستش که 5 تا از محصولاتی که کاشتی رو اونجا میندازی و بهت توت فرنگی قدرت میده و فرشته بعدی توی پاییز برو خونه 7 کوتوله به قرمزه یه دونه روغن بده بهت میگه 3 تا خیار ببر بنداز تو اب جلوی معدن زمستانی بعدش انداختن خیارا جای خاصی داره باید پیداش کنی که از کدوم سمت اب بندازیش بعد یه فرشته سبز میاد و بهت توت فرنگی قدرت میده

 10. حمید ترابی :
  26 دسامبر 15

  سلام خوبی میخواستم بگم شهر واقعان وجود داره نه تو سه سال بلکه تو چند سال هرکی خواست بهش میگم چه جوری بره خیلی راحتهفقط صبر حوصله میخواد

  • sh :
   02 آوریل 16

   چگونه میشه رفت شهر

  • sb1991 :
   17 آوریل 16

   میشه بگید چطوری میشه رفت شهر منتظرم

  • milad :
   16 می 16

   سلام اقا حمید می شه لطفا راهنمایی کنی که چه جوری می شه رفت به شهر ؟ مرسی از محبتت

  • حسام :
   25 می 16

   میشه بگید بچه ها شهره واقعا چجوریه یا یکی یه عکسی چیزی ازش بذاره برامون!؟
   و اینکه چجوری میشه رفت!؟

  • mimiro :
   04 ژوئن 16

   خب به من بگو الان

  • mahdi :
   13 جولای 16

   ba salam va khaster nabashid mikhastam bbinm mn chejori baiyad beram shahr yani inke mishe shoma goftiud vaghean mishe age mishe bhm bgid to id instagram to direct bhm bgid age mishe

   mahdi0m
   inm idm e

  • سعید حسینی ملکی :
   19 آگوست 16

   سلام شمارتو میدی //

  • پرهام :
   21 فوریه 17

   داداش نام ناموسا رفتی ؟ اگه رفتی لطفا بگو ممنونت میشم.

  • مهبد :
   14 مارس 18

   سلام جون مادرت بگو چجوری من دارم چهر سال بازی میکنم

 11. سلام دوستان نمیشه بیشتر از سه سال بازی کرد به جای سه سال شش سال بازی کرد

 12. میشه راهنمایی کنین چطوری میشه سوار اسب شد لطفا کمک کنین

 13. سعید :
  29 فوریه 16

  یعنی واقعا مشکلات جوونای مملکت ما اینه بعد میگن چرا عقبیم خوب مالومه یارو می خواد بدونه چطوری سوار گاو بشه

 14. یه قوطی شیشه ای ک توش کاغذه تو دریا پیدا کردم چیکارش کنم؟

 15. سلام لطفا میشود بگید لوازم آشپزخانه را چگونه تهیه کنم؟ و چگونه دانه توت فرنگی و اسفناج و کدو بدست بیاورم؟ خیلی متشکرم.

 16. شایان :
  26 می 16

  سلام چه جوری کارگر بگیرم؟

 17. vahid :
  02 ژوئن 16

  سلام ممنون از زحماتت

 18. ارسلان :
  11 ژوئن 16

  داداش به من بگو . راستی چجوری با الهه پشت آبشار درمورد زنمان صحبت کنیم؟

 19. vahid :
  01 جولای 16

  سلام
  روز 12 تابستان که از تی وی شاپینگ باید خرید شه میفته تو مسابقه
  چجوری باید همزن بخرم.خیلی ممنون میشم بفرستین [email protected] ممنون.

 20. مهسا :
  08 آگوست 16

  میشه بگید چجوری باید بریم شهر

 21. نىوشا :
  12 سپتامبر 16

  سلام. خواهشا بگید چطور میتونم محصولات رو بفروشم؟ من از سوپر مارکت فقط 4 تا دانه میتونم بخرم… ذرت و اینا کجاس؟
  به ایمیلم بفرستید جواب رو ممنونم [email protected]
  فقط خواهشا بفرستید جواب رو اگه میدونید

 22. sogol :
  21 سپتامبر 16

  سلام ببخشید من اسب دارم ولی هر چی میگردم خورجین و زین ندارم و نمیتونم ازش استفاده کنم خواهشا یکی بگه

  • SEZAR :
   26 نوامبر 16

   سلام باید هرروز اسبتو به وسیله فرشچه ای که از آهنگری خریدی تمیز کنی که قلبش 10 تا بشه بعدش پیر مرد گاو دار میاد و برات زین روش میزاره تازه میتونی از خورجینش استفاده کنی و محصولاتتو بندازی توش برای فروش

 23. سلام
  داداش چجوری بریم من الان خیلی وقت بازی میکنم

 24. mahdy :
  20 اکتبر 16

  سلام چه جور میشود سوار گاو ها شد و چرا مرغ من در مسابقه برنده شده اما تخم طلا نمیدهد

 25. مهسا :
  21 اکتبر 16

  میشه شهر رفتنو برای من توضیح بدید??من خیلی این بازی رو انجام دادم ولی هیچوقت شهر نرفتم

 26. SEZAR :
  26 نوامبر 16

  سلام من جای همه ی توت فرنگی های قدرتی رو میدونم . که دیر تر خسته شین و بتونین بیشتر کار کنین . هر سوالی داشتین در خدمتم من این بازی رو فوت آبم

  • .... Z :
   05 آگوست 18

   سلام اگه میشه لطفا بگید چه طوری به شهر دیگه بریم و اینکه فقط با کارن میشه ازدواج کرد برای رفتن به شهر دیگه؟و چه طوری باید پیش الهه کوسه رفتو کیفتو بیشتر کرد؟

 27. Ayrin :
  03 آوریل 17

  سلام.اسب بیرون از مزرعه یعنی داخل دهکده نمیره؟در ضمن گفتید که برای برنده شدنش باید بهش آموزش بدیم.دقیقا باید چیکار کنم؟

 28. Ayrin :
  03 آوریل 17

  سلام.اسب از مزرعه بیرون میره؟منظورم داخل دهکده اس.و این که گفتید باید برای برنده شدنش اسب رو آموزش بدیم.دقیقا چجوری باید اینکارو انجام بدم؟

 29. مصطفی :
  12 ژوئن 17

  سلام
  یکی بگه چ جوری میشه کدهای تیم ساروی رو وارد شبیه ساز کرد

 30. شقایق :
  18 جولای 17

  با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بگم که چجوری میشه این شکلاتو بدست اورد هر چقدر پیش اون مرد دوره گرد میرم بهم شکلات نمیده چیکار کنمممم

 31. Ayrin :
  26 جولای 17

  (شما می‌توانید با همسرتان به مسافرت بروید. همچنین می‌توانید با هم در مزرعه کار کنید.)من این قسمت رو نفهمیدم.چجوری ممکنه؟

 32. ساناز :
  09 آگوست 17

  سلام خسته نباشید
  اجاق و چجوری باید درست کرد؟

 33. محمد :
  12 سپتامبر 17

  سلام منظورتان از.x99کنید.چیه

 34. کامیاب :
  29 نوامبر 17

  این توپه سگه گم شده نیس کسی میدونه باید چیکار کنم؟؟؟؟

 35. Soroush :
  28 مارس 18

  سلام بچه ها لطفا یکی به من بگه چجوری درصد مزرعه 100% میشه من نهایتا به 87% میرسم

 36. frank :
  26 آوریل 18

  اقا یک سوالا من چیجوری زن بگیرم به هر دختری که پر ابی رو دادم به من نه گفتن یا نمیخوان چیکار کنم یا در چه شرایطی باید زن بگیرم

 37. Amir :
  28 جولای 18

  سلام هرکی هرچی گفته باور نکنید سایت ها بیشتر درمان من بازی رو تا صد درصد تموم کردم بعد وقتی سال چهارم شد شهردار اومدم منو به میدان شهر برد وبعدشم مردم همه اونجا بودن تبریک گفتن بعد بازی تموم شده به شهر نرفت و باید بازی ره همین جوری ادامه بدی

 38. مصطفی :
  26 ژانویه 19

  با سلام هر سوالی داشتید از بازی هاروست مون من در خدمتم .بله شهر وجود داره ولی نه تو سه سال بلکه در هشت سال میشه رفت .چون خیلی از کارهارو باید بکنی از قبیل پرینت های فرشتگان چهار گاو و چهارگوسفند و چهار مرغ طلایی فروشش نهصدو نودونه تا از هر محصول.کتاب گرفتن از کتابخونه غذا گرفتن از زنت و هدیه گرفتن از دوستات کلی راه هست ولی واقعا شهر هست منم اول باورم نمیشد چون نمیتونستم کتاب از کتابخونه بگیرم و فکر میکردم الکی ولی یه روز شانسی گرفتم که فهمیدم همه کارارو باید قدم قدم پیش بری .هرکمکی خواستید من درخدمتم حتی سیو کامپیوتری بازی رو بهتون میدم مال سال اول که کامل و چون یه اشتباه در سال اول کرده بودم پنج سالمو حذف کردم چون به درد نمیخورد اشتباه رفته بودم واگه اشتباه کنی نمیتونی شهر رو ببینی فقط زود ازدواج نکنید سال دوم یا اخرین روز زمستان سال اول ازدواج کنید.درضمن تمامی راهنمایی که خواستید من درخدمتم .و اینکه با کارن ازدواج کنید .اینایی که گفتم من تو کامپیوتر استاد هستم و کاری میکنم که با هر قلاب که به دریا میندازم فقط و فقط ماهی میگیرم.اینم شماره منه 09388302694کمک خواستین در خدمتم

  • حسن :
   11 مارس 19

   داش چجوری هک کنم بازی رو با کامپیوتر

 39. مصطفی :
  26 ژانویه 19

  هرکمکی خواستید با جزییات کامل و قدم به قدم در خدمتم میگم 09388302694اینم شمارمه خواستید بگید و واقعا شهر هم وجود داره من تا پنج سال رفته بودم ولی چون سال اول اشتباه کردم زود ازدواج کردم قبل دریافت کتاب از کتابخونه از اول بازی میکنم

 40. مصطفی :
  26 ژانویه 19

  سلام معلوم نیست که کامل رفتی یانه ایا شکلات .کتاب .غذا گرفتی از اهالی یا تمام شش عکس پرینتی ماهی هارو گرفتی .ایا الها های سوم رو دیدی از مادر بزرگ همون پرستاره توت فرنگی گرفتی .به چوب بر چوب الهه دادی نباید اشتباه کنی درضمن تو سه سال نمیشههه اصلااااااا به هیچ وجه باید تا هشت سال بازی کنی بدون خطا 09388302694

 41. حسن :
  11 مارس 19

  سلام میخوا بازی رو برای کامپیوتر هک کنم با cheat eنمیشه لطفا راهنمایی کنید

 42. صفحه 2 از 3 :
  18 آوریل 19

  خوب بود

 43. حمید ابوترابی :
  11 جولای 19

  میشه رفت شهر باید اول همه محصولات999 2کل بازی 88درصد3باهمه دوست باشی بخصوص پسرا تا توعروسی دعوت شی 4همه ده تاقلب گرفته باشی 5همه ماهیها افسانه گرفته باشی 6همه دموها دیده باشی بخصوص دمو که قاضی مسابقه بعدظهر میاد دهکده دمو تموم شد برو پیش مرد مشروب فروش دوبار صحبت کن فردا 9یا10صبح برد دم مشروب فروش تا دمو مخفی مشروب فروش پلیس ببینی7 اینقدر به اهنگر خوبی کنیین تا روز جعمه یک برنامه داره 37 قسمت تموم شد اهنگر میاد خونت میگه چیزهایی در دست توست که بعدان بدردم میخوره قبلش باید انواع سنگهایی معدنی وزمستانی جمع کنی انواع گلها انواع زباله چکمه وکنسرو 99 تاحتی سنگهایی بهدرد نمیخوره اونم99تا تومعدن -علفهایی دارویی قرمز سبز ابی 99تا 8 -14 زمستان سال اول از همه دخترا شکلات گرفته باشی 8 همه دموهای دختر با دوست پسرشون دیده باشی حتی دموهای پسرا دهکده برای دعوت شما به عروسیشون 9 حتمان با دختر مزرعه ازدواج کنی -10 همه گاو وگوشفند مرغها طلایی باشن -11سال پنجم زمستون ساعت 5 بعد از ظهر جلوی کلیسا دموی پلیس کوتوله قرمز با کشیش که کوتوله کرم شبتاب میاره تا شبا کلا روشن بشه-12هیچوقت تو بازی روسر حیوانات ضربه نزنید واشغال نریزید -13یک عالمه انانس جمع کنیین طوری که تو یک سال هرروز خریدار میاد خندون باشه وهرماه فروشتون 99 باشه هر فصل 99 باشه بهار پاییز تابستان زمستان14موقعی که اهنگر میاد خونتون میگه چیزهایی دردست توست فرداش برین کتابخانه ردیف اول پایین بخونین درباره مزرعه دوم و کسی میاد مزرعتون شما به جایی میبره 15 تو اون سالی که هرفصل فروشتون 99 کنین درصد خرجتون هست اون باید صفر باشه تا جمله هارد ورک جلوی فروشتون بمونه16 یکسال فروشتون تو هر فصل 99 شد شهردار سال بعدش نامه میده نامه ببر پیش اهنگر مزرعه دوم از نجار بخرین خریدین اهنگر و ماهیگیر میان مزرعه دوم برای ساخت کمپاین وسیستم اب رسانی مزرعه ساخت استخر درصد مزرعه میشه 100 درصد میرین شهر 17دقت کردین بازی تموم نمیشه بخاطر اینه شهر نرفتین برین شهر بازی 15 ساله شروع میکنین خیلی جذاب بعد 15سال بازی تموم میشه

  • حسین :
   07 نوامبر 19

   حتما باید تو همین 4.5 سال این مراحلو رفت تا به شهر بریم یا میشه برای کامل کردن این مراحل بیشتر تو مزرعه اول موند تا برسیم به شهر

*

code

0